Konspekt zajęć  z kinezjologii edukacyjno-wychowawczej  w przedszkolu

Nauczyciele :mgr  Krystyna Seredzińska, mgr Jolanta Sieńko, mgr Marta Dębowska, mgr Celina Kalejta

Szkoła Podstawowa im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie

Grupa: 3-4-5-6 latki

Temat: Wiosenne zabawy muzyczno-ruchowe.

Cele:

  • rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowo-słuchowej;
  • kształtowanie umiejętności społecznych;
  • wdrażanie do zgodnej zabawy.

Metody:

  • aktywizujące

Formy:

  • praca w grupach

Przebieg zajęć:

  1. Przywitanie się ( zabawa „Iskierka przyjaźni”)
  2. Przy sprzyjającej pogodzie (słonecznej) wyjście na plac zabaw:
  • Naświetlanie- przy zamkniętych oczach kierujemy powieki w kierunku słońca, uaktywnienie światłoczułych komórek oka. Dzieci opowiadają o widzianych pod powiekami obrazach.

      3.Ćwiczenia przy muzyce rozluźniająco-relaksującej:

  • Zabawa „Ziarenko”- leżymy na boku, nogi zgięte w kolanach (pozycja zamknięta)- zwracamy uwagę na prawidłowy oddech;
  • Masaż pleców i karku (w parach);
  • Wymachy krzyżowe;
  • Kołysanie.

      4.Ćwiczenia akomodacji:

  • Rysowanie nosem sylwetki twarzy osoby stojącej naprzeciwko;
  • Odbijanie baloników kolejnymi palcami;
  • Patrzenie przez dziurkę np. od klucza;

       5.Ćwiczenia ruchowe:

  • Kreślenie leniwych ósemek- głośne liczenie od końca do początku;
  • Maszerowanie po linii koła- przy każdym kroku mruganie oczami;
  • Ruchy naprzemienne.

       6.Zabawa rozwijająca koordynację wzrokowo-ruchowo-słuchową – „Wirujące listki” – dzieci poruszają się w rytm muzyki.