25 maja 2020 14:02 | Aktualności

Praca w pakiecie programów Office 365

Drodzy uczniowie i rodzice

Informujemy, że nasza szkoła rozpoczęła wdrażanie Office 365. Jest to pakiet programów i aplikacji Microsoft. Każdy zalogowany użytkownik może bezpłatnie korzystać online z tego pakietu programów, bez instalowania ich na swoim urządzeniu (komputerze, laptopie, tablecie, smartfonie).

Obecnie zakładamy konta uczniowskie, zaczynając od klasy 7. Sukcesywnie będą dodawane konta uczniów pozostałych klas.

Prosimy, aby każdy uczeń, po otrzymaniu danych do logowania, zalogował się na swoje konto w Office 365 (najlepiej kopiując i wklejając otrzymane dane) – adres strony do logowania:  https://login.microsoftonline.com/

Zapoznajcie się z dostępnymi aplikacjami. W pierwszej kolejności sprawdźcie pocztę Outlook. Możecie z niej korzystać jak z każdej innej poczty. Adresy służbowe nauczycieli oraz uczniów, których konta zostały już dodane, znajdziecie w kontaktach poczty. Zachęcamy do zapoznania się również z aplikacją Teams . Będziemy ją wykorzystywać do kontaktów grupowych i indywidualnych.